Piłkarze Huraganu Inwałd na ostatniej prostej wypuścili z rąk bezpośredni awans do klasy okręgowej. Nie załamali się i na przekór przeciwnościom losu sforsowali bramy wyższego szczebla rozgrywkowego. Po pokonaniu w półfinale baraży makowskiego Halniaka, dziś w finale barażu triumfowali 4:0 nad Ciężkowianką Jaworzno, robiąc prezent kibicom, ale i swojemu trenerowi.

Przed tygodniem Huragan po dramatycznym spotkaniu pokonał na wyjeździe, po rzutach karnych makowian. Losowanie tak się ułożyło, że i decydujące o awansie do klasy okręgowej spotkanie podopieczni Kamila Wołczyka rozgrywali na wyjeździe, mierząc się z Ciężkowianką Jaworzno, która rozbiła 4:1 Przeciszovię.

Do konfrontacji z wicemistrzem A klasy chrzanowskiej inwałdzianie przystąpili bez grającego trenera, który dziś stanął na ślubnym kobiercu. W kadrze meczowej zabrało również Kamila Kukuły i Mateusza Sikory. Można zatem powiedzieć, że wicemistrz II grupy wadowickiej A klasy nie był faworytem.

Goście nie patrzyli na okoliczności. Od pierwszych minut grali z determinacją i wiarą w sukces, co w dużej mierze było pokłosiem triumfu w Makowie Podhalańskim, który tchnął w zespół dodatkowe siły. I już w 22 min. z prawej flanki dośrodkował Szymon Wiktor, a nabiegającemu Adamowi Chrapkiewiczowi pozostało tylko dołożyć nogę i zrobił to perfekcyjnie.

W ostatniej akcji pierwszej połowy Adam Chrapkiewicz został sfaulowany w polu karnym. Sędzia bez wahania wskazał na wapno. Do piłki podszedł Jakub Mikołajek i Huragan był o kolejny krok bliżej awansu.

W drogiej połowie goście nie odpuścili i nie popełnili błędu jaki słono kosztował przed tygodniem Halniaka. Ambicja została nagrodzona. Adam Chrapkiewicz, który dziś był ojcem zwycięstwa posłał prostopadłe podanie, a Mikołaj Cabak w sytuacji sam na sam zdecydował się na siłowe rozwiązanie, posyłając piłkę pod ladę.

Wynik ustali bohater meczu, czyli Pan Piłkarz – Adam Chrapkiewicz. Przyjął piłkę, podciągnął i strzelił z 20 metrów. Przymierzył perfekcyjnie.

Ciężkowianka Jaworzno – Huragan Inwałd 0:4 (0:2)